Naturalne materiały

Do uzyskania pełnej doskonałości ręcznie robionych rzeczy są używane przez nas naturalne włóczki z merynosów, jedwabiu, kaszmiru i bawełny organicznej. Kładziemy szczególny nacisk na staranny wybór odpowiednich materiałów, mając na uwadze ochronę środowiska. Nasze wyroby adresowane są w dużej części do dzieci, co sprawia że naturalne materiały są priorytetem.

Wełna merino pozyskiwana jest z jednych z największych na świecie gatunków owiec – merynosów. Warunki w których żyją są wręcz ekstremalne. Latem wełna chroni je przed przegrzaniem i daje swobodę w oddychaniu, zimą zapewnia ciepło chroniąc przed śniegiem i niską temperaturą. Jednocześnie jest wyjątkowo lekka i przyjemna w dotyku, a dodatkowo praktycznie się nie gniecie i nie elektryzuje. Wełna merino posiada również właściwości antybakteryjne i samooczyszczające dzięki budowie i strukturze swoich włókien, zawierających kreatynę tworząc środowisko nieprzyjazne bakteriom. Idealnie nadaje się na ubrania zarówno dla dzieci i dorosłych. Ceniona przez alergików ze względu na swoje właściwości.

Bawełna organiczna uprawiana jest bez wykorzystania sztucznych nawozów i chemicznych środków do spryskiwania roślin. Używane są wyłącznie naturalne środki ochrony roślin i nawozy naturalne. Zbiory plonów odbywają się ręcznie, co podnosi czystość włókien. Zebrane włókna barwi się przy użyciu naturalnych barwników. Wszystkie te cechy wpływają na wysoką jakość. Ubranka wykonane z bawełny organicznej są wyjątkowo miękkie, nie tracąc swoich właściwości nawet po kilku praniach. Włókna które nie miały kontaktu z środkami chmicznymi są bardziej plastyczne i delikatne w dotyku. Ubrania z bawełny organicznej są idealne dla dzieci z problemami skórnymi oraz alergików. Nie zaogniają istniejących zmian i są obojętne dla skóry.

onas1.jpg
onas2.jpg
onas3.jpg
onas4.jpg